LASERMEISTER, laserkeevitab

LASERMEISTER hooldustehnikud käisid Poolas Kielce Strom messil tutvumas laias ilmas pakutavate erinevate metallitöötlemise tehnoloogiatega. Muuhulgas täiendasime laserkeevitamise oskuseid.

Harjutamiseks oli 2kW-ne fiiber keevituseade, millega soovituslikult saab keevitada kuni 4mm paksust materjali. Mask nägemise kaitseks ja kuumakindlad kindad kätte ja töö võis alata. Oma üllatuseks sai Toomas jube teisel katsel detailid L-kujuliselt kokku keevitatud nii, et seda ka vaadata kannatas! Kõige võluvam laserkeevituse juures on see, et võid unustada haamrid ja traatharjad räbu eemaldamiseks, isegi lihvida ei ole vaja detaili pärast keevitust!

Fiiberlaseris genereeritakse laservalgus ja see juhitakse töödeldava detaili juurde painduva valguskaabli kiu abil, mis toimib “valgusjuhina”. Laser tekitab suure intensiivsusega kiirte kogumi, mis püstolis koondatakse läätse abil ühte punkti. See kontsentreeritud soojusallikas võimaldab peent, sügavat keevitamist ja suuri keevituskiirusi. Samas on kuumuse hulk suhteliselt väike, jättes kõrvaloleva ala kuumusest kahjustamatta, mis on eriti oluline erinevate materjalide kokku keevitamisel - laserkeevitus on parim keevitusmeetod alusmaterjali omaduste, nagu kõvadus ja tugevus, kadumise minimeerimiseks. Vähene energiakasutus ja jäätmete hulk muudavab selle tehnoloogia keskkonnasõbralikuks.

LASERMEISTER tootevalikus on parimad saadaval olevad laserkeevitajad võimsusega kuni 3kW!