Laserlõikepink koolidele, huvikeskustele ja hobikasutajatele

Tihti küsitakse meie käest, milline on parim laserlõikepink koolidele, huvikeskustele või hobikasutajatele selle tehnoloogiaga tutvumiseks. Vastus on üldjuhul keeruline ning sõltub mitmetest teie soovidest, alates materjali paksusest ja selle omapäradest kuni soovitud detailide suuruseni. Vastamaks sellele tihti esinevale küsimusele tegime väikese kokkuvõtte koos märksõnadega, mis aitab teil alustada laseri maailma avastamist.

valma

Vastuseks on meie standardseeria laserlõikepink LM500700 – https://lasermeister.ee/lm500700/ Tegemist on meie valikus kõige populaarsema laserlõikepingiga, mis on olnud paljude haridusasutuste, koolide ning hobikasutajate esmane valik lasertehnoloogia sissejuhatamisel. Põhjus, miks just see laserlõikepink sobib algajale kõige paremini, on see, et seda laserlõikepinki on võimalik täiendada lisavarustusega just teie jaoks sobivaks. Järgnevalt toome välja selle laserlõikepingi omadused ning võimalused nende muutmiseks.

  • VÕIMSUS

Laserlõikepinki LM500700 on võimalik varustada erinevate võimsustega lasertuubidega. Valikus on olemas nii 40W, 60W (baasvarustuses) ning 80W lasertuub. Antud võimsustega on võimalik lõigata nii täispuitu, vineeri, plastikuid, nahka, riiet, kummi, pappi, paberit jpt. materjale (täpsem nimistu https://lasermeister.ee/materjalid/)
Tasub ka meeles pidada seda, et võimsamate lasertuubide jaoks on vajalik ka võimsam jahutussüsteem!

Täispuit Vineer Pleksiklaas Nahk Kumm
40W kuni 4 mm kuni 4 mm kuni 5 mm kuni 2 mm kuni 3 mm
60W kuni 6 mm kuni 6 mm kuni 8 mm kuni 3 mm kuni 5 mm
80W kuni 10 mm kuni 10 mm kuni 12 mm kuni 4 mm kuni 6 mm

Samuti võimaldavad kõik lasertuubid ka graveerida väga paljusid erinevaid materjale. (sh, graniit, marmor, metall jne.)
lasertuub

  • TÖÖALA

LM500700 laserlõikepingi tööala on baasvarustuses 500x700mm. Seda on võimalik Y-telje suunas muuta nö “piiramatuks”. Tellides laserlõikepingi avatud disainiga, on võimalik graveerida ja lõigata pikemaid materjale, sest plaatmaterjal on võimalik lükata läbi masina luukide.
avatud disain

Lisavarustuse valik on meil väga rikkalik ning sealt leiab paljusid erinevaid seadmeid/vahendeid. Väga palju võimalusi avab PÖÖRDTELG, mis võimaldab teil graveerida/lõigata silindrilisi detaile. Hea näite leiate järgnevalt videolt:

MARKEERIMISAINE annab võimaluse graveerida metallile. Lisaks metallile on võimalik veel graveerida ka keraamikale.  Markeerimisainena on saadaval nii markeerimissprei, markeerimispasta ja markeerimisteip. Näited, kuidas neid aineid kasutada ning milline jääb lõpptulemus leiate järgnevalt videolt.

Nende lisade abil on võimalik laserlõikepinki LM500700 modifitseerida just teile sobilikuks kasutuseks nii koolis, huvikeskuses või hobikasutuseks.