Kui palju maksab laserpink?

Laserlõikuspinkide hinnad varieeruvad suures ulatuses.  Uue laserlõikuri hind võib jääda vahemikku €3000 kuni €1 000 000. Kuna hinnavahemik on tõesti väga suur, siis on oluline aru saada oma vajadustest ning leida õige tasakaal nõudmiste ning hinna vahel. Enne ostu sooritamist tuleks esmalt aru saada, milleks ja kui tihti pinki vaja läheb.

 

PÕHILISED KÜSIMUSED ENNE OSTU:

  • Mis materjale on tarvis lõigata?
  • Kui suured on mahud?
  • Mis suuruses töölaud on tarvilik?
  • Mis lisasid oleks pingile vaja?

 

PROFF VS HOBI HARRASTAJA

Hinnaskaala madalam ots on sobilik isetegijatele, kelle jaoks on laserlõikus viis, kuidas lõigata pehmeid materjale ja mittemetalle. Kuigi sellised masinad võivad sobida üsna suure hulga materjalide lõikamiseks, siis metallid sinna ei kuulu. Selleks otstarbeks sobivad hästi meie LASEREISTER Lite seeria pingid.

Tööstuslikel eesmärkidel soetatud masin jääb eelnimetatud hinnavahemikus ülespoole. Kuigi sealgi on üksjagu mänguruumi. Kergmaterjalide lõikamiseks on parim valik Mira seeria, firmalt AEON.

Metalli töötluseks on alginvesteering hulga suurem. Siin tasub pidada nõu meie müügimeestega ning otsustada kas varustada tootmine uue kiudlaseri, või näiteks kasutatud CO2 metalli lõikuriga.

 

KULUOSAD

Laserlõikus on võrreldes plasma või freesiga väga säästlik. Kergmaterjalide lõikamisel on ainuke kulu kasutajale, laserlambi amortisatsioon. Madala võisusega CO2 laseritel on nende eluiga tavaliselt 3000-5000 töötundi. Peeglite ja läätsede eluiga korrektsel puhastamisel on 1-2 aastat. Metallide lõikamisel tuleb jooksvates kuludes aga arvestada ka gaasi kulu. Suure koormusega laserlõikus installatsioonides, võib just gaasi hind olla määrav teenuse omahinna kujundamisel. Lasermeistri müügispetsialistid aitavad saada täpne ülevaade jooksvatest kuludest ja leida masin ning tehnoloogiline lahendus, mis oleks sobiv teie rakendusele.